Çorum İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kuruluş yıldönümün kutlandığı günde bile hizmetlerine ara vermeyerek, suç örgütüne yönelik bir operasyon gerçekleştirdi.

EREN-Abluka 2 operasyonunda 4 terörist öldürüldü EREN-Abluka 2 operasyonunda 4 terörist öldürüldü

Jandarma, sorumluluk bölgesi içerisinde 2020-2021-2022 yılları arasında meydana gelen faili meçhul Baz İstasyonlarından Hırsızlık olayları ve geçmiş dönemde meydana gelen faili meçhul Hırsızlık olaylarının aydınlatılması maksadıyla uzun süreli ve titiz bir çalışma yaptı.  Jandarma Dedektifleri (JASAT) ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan araştırmalar doğrultusunda Jandarmanın kuruluş yıldönümü olan 14 Haziran 2022 günü gerçekleştirilen operasyon sonucunda, 2020 ve 2021 yılları arasında Merkez ilçe, Alaca, Oğuzlar ve Osmancık ilçelerinde meydana gelen 10 Baz İstasyonundan Hırsızlık olayı aydınlatıldı. 
Aynı gün ayrıca, 2022 yılı içerisinde Çorum il Merkezinde meydana gelen (3) iş yerinden hırsızlık, (2) haberleşme ve enerji nakil kablosu hırsızlığı, (1) otodan hırsızlık ve (1) evden hırsızlık olayı olmak üzere toplam (17) faili meçhul olay aydınlatılmış oldu.
Bu olayları gerçekleştiren 17 şüpheli de yakalandı.
Yapılan operasyonlar sonucu yakalanan (10) şüpheli ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılırken, tamamlanan soruşturma evrakları ile birlikte 16 Haziran 2002 günü Adli Makamlara sevk edilen (7) şüpheliden (2)’si tutuklandı, (5)’i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.