Çorum İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çorum İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş mesajında şunları belirtti. “Demokratik ve şeffaf toplum olmanın öncelikli unsurlarından biri, güçlü ve tarafsız basın yayın kuruluşları ve gazetecilerin varlığıdır.

Ülkemizde demokrasi kültürünün yerleşmesi, gelişmesi ve güçlenmesiyle, milletimizin refah düzeyinin yükseltilmesinde basınımızın katkı ve desteği her türlü takdirin üzerindedir. İnanıyorum ki basınımızın kamu vicdanından aldığı güçle bu hizmetler artarak devam edecek, her şeyin en güzeline layık olan milletimiz ve ülkemiz güçlü adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

Kamu-Sen 96 bin 501 yeni üye kaydetti Kamu-Sen 96 bin 501 yeni üye kaydetti

Kıymetli basın mensuplarımızın bu mesleğin icrasında; hukukun evrensel ilkelerine, özel hayata, temel hak ve hürriyetlerin korunmasına gösterdikleri hassasiyet, toplumun tüm kesimleri için hayati önem taşımaktadır.

Gücünü halktan alan gazetecilik mesleği, objektif habercilik anlayışıyla; toplumun aydınlanması, doğru ve hızlı bilgi akışının sağlanması ve toplum çıkarlarının korunmasına da vesile olmaktadır.

Mesai mefhumu gözetmeksizin, toplumu doğru bilgilendirmek için her türlü zorluğa göğüs geren kıymetli gazetecilerimizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü canı gönülden kutluyor, saygı ve selamlarımı iletiyorum” dedi