Asgari ücrete yapılan yüzde 30'luk zammı değerlendiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni asgari ücreti açıklamasından sonra Haber Global Televizyonunda soruları yanıtlayan Bilgin, üsgari ücretin artılmasından sonra 3600 ek gösterge düzenlemesinin Meclis'te görüşülmekte olduğunu belirtti. Bilgin, geri kalan düzenlemeleri de programlarına aldıklarını söyledi.

Asgari ücretteki artış yüzde 95'e ulaştı
Asgari ücretteki artışın yılbaşında yapılan zamla birlikte yüzde 95'lik bir orana ulaştığını kaydeden Bilgin, "Enflasyonist ortamda emekçileri koruyan bir düzenleme yapıldı" ifadelerini kullandı.

İkinci el otomobil satışında yeni dönem! Resmi Gazete'de yayımlandı İkinci el otomobil satışında yeni dönem! Resmi Gazete'de yayımlandı

Bilgin, kamuoyunun merak ettiği düzenlemeleri gerçekleştirdiklerini belirterek, hükümetin önünde bundan sonra çözülecek ilk sorunun 'sözmeşmeli personelin' durumu olduğunu ifade etti.

EYT ile ilgili çalışmalarımız da var

Bakan Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinin gündemlerinde olup olmadğıyla ilgili ise, "EYT ile ilgili çalışmalarımız da var." ifadesini kullandı.

Bilgin, "Listenin ilk sırasında sözleşmeliler var. Sonra EYT de var. Bu sorunlar halledilecek. Bu önümüzdeki sorunların hepsini çözeceğiz." ifadelerini kullandı.