Özdemir yaptığı açıklamada, Tarım Bakanlığı, Tarım Kredi Genel Müdürlüğü ve Karadeniz Birlik'ten girdi fiyatlarının da göz önünde bulundurulduğu bir fiyat beklediklerini aktararak, hasadın başladığına işaret ederek, vaktinde hareket etmenin önemine vurgu yaptı.

Arpa ve buğday verim ve rekoltesinden bu yıl çiftçinin memnun olduğunu kaydeden Ziraat Odası Başkanı Adem Özdemir, aynı bereket ve kazancın ayçiçek hasadında da yaşanmasını temenni ettiği açıklamasında, şunları söyledi; "Çiftçilerimiz bu yılki hububat (arpa-buğday) veriminin ve rekoltenin yüksek oluşundan memnun olurken, bölgemizde yağlık ayçiçek hasadı başladığı halde, bugüne kadar ilgili birimlerden alım fiyatı konusunda herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

Biz üreticiler olarak, girdi fiyatları göz önüne alınarak gerek tarım bakanlığımızın, gerekse Tarım Kredi Genel Müdürlüğümüz ve Karadeniz Birliği'nin makul bir fiyat açıklayacağını ümit ediyoruz.

Ahi Evran projesi onaylandı, Zeki Gül’e özel teşekkür Ahi Evran projesi onaylandı, Zeki Gül’e özel teşekkür

Çorum Ziraat Odası olarak, üzerimize aldığımız sorumluluk bilinciyle, vaktinde, gecikmeden, üreticilerimiz hak kaybına uğratmadan her adımın vakitli ve çözüm odaklı olarak atılmasına gayret gösteriyoruz.

Tarım sektörünün paydaşı olan tüm kurum ve kuruluşlarımızla el ele vererek, çiftçilerimizin alın terinin karşılığını hem yeteri kadar hem de vaktinde alması için çalışmaya devam edeceğiz.

Tüm çiftçi kardeşlerimize ayçiçek hasadında da bereketli ürünler ve bol kazançlar dilerim."