Temmuz ayında asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam olup olmayacağı merak konusu olurken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten dikkat çeken bir açıklama geldi.

4 Temmuz altın fiyatları 4 Temmuz altın fiyatları

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik, basın mensuplarının asgari ücret ile ilgili sorusuna yanıt verdi. Sözcü Çelik, "Tüm talepleri yakın bir şekilde takip ediyor ve değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.

“Sürekli bir çalışma vardır denilemez”

İşçi ve memurlara yıl ortasında zam yapılıp yapılmayacağı sorusuna cevap veren Çelik, “Bunu Çalışma Bakanımız düzenli olarak açıklıyor. Düzenleme yapıldıktan sonra hemen bir çalışma başlamıyor. Sürekli bir çalışma vardır denilemez. AK Parti açısından biz emeklimiz, esnafımız, çiftçimiz ve gençlerimizden gelen talepleri yakın bir şekilde takip ediyoruz. Herhangi bir şekilde vatandaşımızın enflasyon karşısında ezilmemesi için stratejiler üretiyoruz. Bu takvim için bir şey söylemek henüz erken. Dolayısıyla onlar olgunlaştığı zaman bizde bilgiler sizlerle paylaşırız. Sadece vatandaşlarımızın şunu bilmesini isterim; Çeşitli sosyal kesimlerden bize iletilen tüm talepler sıkı bir takiple değerlendiriliyor” dedi.