Çorum AK Parti İl Başkanlığı görevine atanan Murat Günay, İl Başkanlığı görevini devralmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Devir teslim töreni AK Parti İl Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

Törene Çorum Belediyesi Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, AK Parti İl Başkanı Murat Günay, AK Parti İl Başkan Yardımcıları, Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur, Kadın Kolları Başkanı Meryem  Demir ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Törende konuşan İl Başkanı Murat Günay, “ Şahsımı bu göreve layık gören Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Devraldığımız bu bayrak yarışında elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza kimsenin şüphesi olmasın.

Özellikle belirtmek isterim ki, mazlumlara sırdaş, gariplere yoldaş olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, partimin, teşkilatlarımızın ve değerli Çorum halkının emrinde olmak benim için onurdur. Görevi devir alacağımız kıymetli İl Başkanımız Kadim dostum, dava arkadaşım Yusuf Ahlatcı başkanıma bugüne kadar yaptığı hizmetler için teşkilatımız adına teşekkürlerimizi sunuyor, Devletimize ve şehrimize hizmet için çıktığı yolda başarılar diliyorum” dedi.

AK Parti bir millet aşkı hikayesidir

Günay, “Değerli dava arkadaşlarım; Vakit Cumhurbaşkanımız liderliğinde ülkemizin istiklali için Türkiye Yüzyılı vizyonunda yüzyıllık hayallerimizi ilmek ilmek dokuma vaktidir. Unutulmamalıdır ki; Bizim siyasetimiz makama bağlı değil, davaya bağlı bir siyasettir. AK Parti bir millet aşkı hikayesidir. Milletiyle iç içe olan siyasi bir harekettir. Milletimizin bize yüklediği misyon çok büyük. Bizlerde bunun farkındayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği vizyon doğrultusunda Ülkemizi ve şehrimizi hedeflerimize ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız Bu yolda inancımız tam irademiz sağlamdır.

İşte bu yüzdendir ki; Zafer ancak onu isteyenlerin, bununla yetinmeyip çalışanların, emek verenlerin, ter dökenlerin, samimiyetle mücadele edenlerindir. Hiçbir başarıya da çalışmadan, mücadele etmeden, çiçeklerle bezenmiş yollardan gidilemeyeceği de muhakkaktır. Bu önemli görevi yerine getirebilmek için her eve ulaşarak, her kapıyı çalacağız, her yüreği kucaklayacağız, bıkmadan usanmadan anlatacağız, ayak basmadık yer ulaşılmadık gönül bırakmayacağız. Rabbime şükürler olsun ki davamızın mensupları da bunun farkında olan davasını özümsemiş, davasının mana ve muhtevası haline getirmiş müstesna ve muhterem şahsiyetlerdir” ifadelerine yer verdi.

“Davamızın Ak Neferleri olarak gün geçtikçe çelikleşen bir anlayışla birbirimize kenetlenerek; 14 Mayıs 2023’de gerçekleşecek olan ve ülkemiz adına tarihi önem taşıyan 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde, Ak Parti olarak Çorum’dan güçlü bir destek ile Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar yüksek bir oy oranı ile Cumhurbaşkanı seçmek ve ilimizden 4 milletvekilimizi Devletimize ve şehrimize hizmet için TBMM’ne göndermektir” diyen Günay, “Hedeflerimize doğru ilerlerken ve siyasetimizi yaparken, Allah’ın rızasını kazanmak, hemşerilerimizin desteğini almak için uğraşacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi “Biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Birlikte kurduğumuz bu ülkeyi inşallah hep birlikte güzel yarınlara taşıyacağız.” Allah yar ve yardımcımız olsun...Tekrardan hepinize teşekkür eder saygılarımı sunarım yeni görevimizin tüm teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni ederim” açıklamalarında bulundu.