AK Parti MKYK Üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’dan turnike sorununa çözüm. Vekil devreye girdi ve stadyumun tüm kapılarına turnike takılması için gereken ödenek çıkarıldı ve ihale sürecine geçildi. Turnikelerin ilk haftaya yetişmesi olmasa bile ikinci üçüncü haftada faaliyete geçmesi bekleniyor.

Karatecilerden iki Türkiye derecesi Karatecilerden iki Türkiye derecesi

Çorum FK’nın maçlarını oynadığı Yeni Şehir Stadyumunda özellikle gece maçlarında tüm kapılarda turnike olmaması nedeni ile büyük sıkıntılar ve ekonomik kayıplar oluyordu. Yeni sezon öncesi kırmızı siyahlı takımın bu kaybını ortadan kaldırmak ve taraftarların stada daha rahat girmesi için turnike sistemine gerekli ödenek için Ahmet Sami Ceylan devreye girdi.

Dün konu hakkında görüştüğümüz Ahmet Sami Ceylan, Çorum FK’nın her zaman yanında olduklarını ve sıkıntıya düştükleri anda ellerinden gelen katkıyı vermeye devam ettiklerini söyledi. Ceylan sezon başında stadın ilk maça yetişmesi için sıkışık bir takvimde büyük çabalar sonucu taraftarlarımıza sözümüzü tutarak stadı faaliyete geçirdiklerini belirterek ‘Bu dönemde turnikeleri geçici çözüm olarak sekiz kapıya konulması için gerekli çalışmayı yapmıştık.

Yeni sezon içinde tüm kapılarına turnike konulması için gerekli ödenek yaptığımız görüşmeler sonucunda çıkartıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hemen ihale sürecini başlatacak ve sonuçlandıracak. Bu çalışmanın sezonun ilk maçına yetiştirilmesi amaçlanıyor. İlk haftaya olmasa bile en kısa sürede hizmete hazır hale gelecek. Bu çalışma ile hem kulübümüze ekonomik katkı sağlanacak hem de taraftarlarımız çok daha rahat şekilde maçlara girme imkanı bulacaklar.

Çorum FK bizim ortak paydamız ve herkes gibi bizde elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Yeni sezona yeni yönetim iyi bir çalışma yaptı ve iyi bir kadro kurdu. Bu sezon Çorum olarak bizde sahip çıktığımız takdirde sezon sonunda mutlu sona ulaşacağımıza inanıyorum. Yeni sezonda Çorum FK’ya başarılar diliyor ve tüm Çorumluları şehrin takımına sahip çıkmaya davet ediyorum’ dedi.