Çorumlu iş insanı Ahmet Hamoğlu’nun cenazesi, yarın Ulucami’de ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Ulumezar’da toprağa verilecek.

Akaryakıta yine zam geliyor Akaryakıta yine zam geliyor

14 Mayıs 2022 Cumartesi akşamı Hırvatistan’da çoklu organ yetmezliği nedeniyle 75 yaşında hayatını kaybeden Çorumlu iş insanı Ahmet Hamoğlu’nun cenazesi, yarın Ulucami’de ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Ulumezar’da toprağa verilecek.
Çorum'un ilk toprak sanayicilerinden merhum Mustafa Hamoğlu'nun oğlu, Selma Zihar, merhum Ömer Hamoğlu, Hatice Hamoğlu, Leyla Hamoğlu ve Aydın Hamoğlu'nun ağabeyleri, Dilek Hamoğlu'nun babası olan Ahmet Hamoğlu’nun cenazesi,Hırvatistan’daki resmi işlemlerin tamamlanmasından sonra bu gece uçakla Ankara’ya, yarın sabah da karayoluyla Çorum’a getirilecek. 
Tekirdağ ve Silivri'de Volkan toprak sanayi fabrikalarını kuran Ahmet Hamoğlu, 1989'da Türkiye'nin en büyük turistik tesisi Klassis Otel'i işletmeye açmış, peşinden Klassis  Golf Kulüp ve Maxi Shopping City'yi yine Silivri'de hayata geçirmişti. 
Sonraki yıllarda Kız Kulesi'nin işletmesini üstlenip restorasyonunu yapan Hamoğlu’nun, 13 casino, Toyota bayii, Total akaryakıt istasyonu, enerji santralı gibi 23 şirketinde 4.300 kişi çalışıyordu. 
Ahmet Hamoğlu o dönemde Türkiye'nin 50 zengini arasına girmişti. Özel uçağı ve helikopteri vardı. Ayrıca Yıldırım Demirören döneminde Beşiktaş Jimlastik Kulübü Asbaşkanlığı görevinde bulunmuştu.