Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, 3 yıldır ana sponsoru olduğu Çorum Futbol Kulübü'ne yeni sezonda sponsor olmayacağını açıkladı.

Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, Çorum FK eski başkanı ve sahibi Fatih Özcan’ın ana sponsor olarak kendileriyle hiçbir görüşme yapmadan bırakıp gittiğini ve ardından da kulüp başkanının Çorum Futbol Kulübü'nü 15 milyona sattığını, bundan dolayı kendisine kırgın olduğunu vurguladı.

Ahmet Ahlatcı, Çorum FK'yı birinci lige çıkarmak için ana sponsoru olarak yıllardır ciddi bir destek verdiklerini ve Çorum FK eski sahibi ve Başkanı Fatih Özcan'ın beraber çıktıkları bu yolda kendileri ile görüşme yapmadan kulübü sattığını, bundan dolayıda kırgın olduğunu açıkladı.

Çorumlu cimnastikciden büyük başarı! Hedef dünya şampiyonluğu Çorumlu cimnastikciden büyük başarı! Hedef dünya şampiyonluğu

Çorum FK kısa bir süre önce Çorumlu futbolcu Murat Yıldırım'a 15 Milyona satılmıştı.

ÇORUMSPOR'A DEĞİL ÇORUMLU GENÇLERE DESTEK VERECEĞİZ

Ahmet Ahlatcı, "Başkana 3 yıl boyunca iyi bir destek verdik. Takımı birinci lige çıkaracaktı, bıraktı gitti. Hiçkimse bize birşey sormadı, söylemedi. 3 yıl boyunca görevimizi yerine getirdik. Satıştan dolayı artık Çorum FK ticari bir duruma geldi. Bizde artık sponsor desteği vermeyeceğiz. Bu parayı Çorumlu gençlerimiz için harcayacağız" ifadecelerini kullandı.