Çadırkentin kurulduğu ilk günden bu yana depremzedelere çay dağıtımında gönüllü çalışan Kahramanmaraşlı Nihat Palta ve İsa Ceran, Çorumlu gönüllülere “Sizin memlekette Tomağın Kahve varmış, gelenlerden duyduk. Burayı orası gibi düşünün” diyerek memleketler arası gönül bağını güçlendirmeye ve kültürel etkileşime öncü oldular.

Bu espirinin ardından harekete geçen Çorum Belediyesi Tiyatro Kulübü Genel Sanat Yönetmeni Bilgehan Geniş, kulüp öğrencileri Levent Macar, Dursun Özsoy, Burak Mumcu ve Muhabirimiz Merve Kayış “ Tomağın Kahve 19” yazılı pankartı getirerek Nihat Palta ve İsa Ceran’a sürpriz yaptı. Pankart çay setinin üzerine tabela olarak yapıştırıldı.

Gece gündüz demeden günde 12 saat depremzedelere çay veren Nihat Palta, “Biz de artık Çorumlu olduk. Çorum bizimde memleketimiz normale dönünce Çorum’u ve sizi mutlaka ziyaret edeceğim. Çorumlular iyi ki var” dedi.

İsa Ceran ise, “Artık burada Tomağın Kahve olarak hizmet vereceğiz. Çorumlular hep bizim yanımızda sizleri çok seviyoruz” ifadelerine yer verdi.

ÖZEL HABER: MERVE KAYIŞ