Çorum'da zimmet davasında 5 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanan Sungurlu Belediyesi Başkanı Abdulkadir Şahiner berat etti.

Sungurlu Ağır Ceza Mahkemesi’nde zimmet davasında beş yıldan 12 yıla kadar hapis cezası ile yargılanan Sungurlu Belediyesi Başkanı Abdulkadir Şahiner berat etti.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Başkan Şahiner, 'Maalesef bazı çevreler yargıyı etkilemek ve şahsıma zarar verebilmek adına bu konu ile ilgili sürekli haber yaptırdılar. Özelliklede kendilerine ait gazete de yaptıkları mesnetsiz haberleri servis ederek algı oluşturmaya çalıştılar.

“ALLAH'IN TERAZİSİ ŞAŞMAZ”

Şehit Enes Özgül'ün duygu dolu vasiyeti Şehit Enes Özgül'ün duygu dolu vasiyeti

Ama Çorum kamuoyu bir kez daha gördü ki Abdulkadir Şahiner, dün ne ise bu günde doğru bildiği yolda Sungurlu ve Sungurlular için, Yüce Allah'ın rızası için yılmadan yürümeye devam ediyor.

Yargıyı etkilemek, baskı altına almak için günlerce uğraşan zihniyeti bozuklar, bir kez daha anladı ki Allah'ın terazisi şaşmaz. Adaleti er ya da geç tecelli eder' ifadelerini kullandı.

'YEL KAYADAN ANCAK TOZ ALIR'

Şahiner, ' Birileri bizi görevden aldırıp başkan olma hayali kuruyordu. Ne diyelim 'Yel kayadan ancak toz alır' yine hevesleri kursaklarında kaldı. Yüce Allah düşmanımın bile merdini nasip etsin. Yolumuz hizmet, adalet yolu. Bu can bu tende olduğu sürece, tek sevdamız Sungurlu' ifadelerini kullandı.