Tarım ve Orman Genel Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 8231 işçi alımı kamu personel alımı yapacak.

Ortak paylaşılan ilanda kendi bünyelerinde istihdam için pek çok farklı kadrolarda alınacak.

DSİ İle Tarım ve Orman Bakanlığı 8231 Kamu Personel Alımı Detayları

Tarım ve Orman Bakanlığı kendi bünyesini genişletmek için 5000 yeni kadrolu personel alımı yapılacağı bildirildi. Alımı yapılacak olan kadrolar belirlenmiştir.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamada 3231 Kamu Personel alacak. Yapılan duyuru henüz tam kesinleşmemiş olup bu yüzden yapılan ilanın beklediği bildirilmiştir.

DEVLET SU İŞLERİ KONTENJAN DAGILIMI

ÇESİAD'dan mezuniyet gecesi ve mezunlar buluşması ÇESİAD'dan mezuniyet gecesi ve mezunlar buluşması

DSİ Tarafından yapılan açıklamada kendi kurumunu büyütmek için yeni işçi alımı gerçekleştiriyor. Alımı yapılacak olan kadrolar Şu şekilde belirlenmiştir.

Veteriner hekim personeli, Bekçi Sağlık teknikeri, Mühendis, Avukat, Muhafaza Memuru, Büro personeli Destek personeli, Biyolog Görevlisi, Koruma ve Güvenlik görevlisi, Diğer teknik hizmet personeli, tekniker personeli, helikopter makinisti pilot görevlisi olarak belirlenen kadrodaki işçiler alınacaktır.

OGM VE DSİ BAŞVURU ŞARTLARI

T. C vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum olmamak.

Görevine engel olacak sağlık sorunu olmaması.

Yapılan arşiv araştırması olumlu sonuç alınması.

Askerliğini yapmış olması.

OGM VE DSİ İŞÇİ ALIM BAŞVURU TARİHLERİ

Orman Genel Müdürlüğü nün yapmış olduğu açıklama da 5000 Personel alımı açıklaması için herhangi bir gelişme bulunmazken Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü personel alımları için ise ilanın Haziran ayında yayımlanması beklenmektedir.