İsmail Deli, 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi tarihe kara bir leke olarak geçmiştir. Vatanın gerçek  evlatları sanık sandalyesine oturtulmuş, adalet terazisi olmayan, cuntacıların gölgesinde kalan, hakim ve savcılar tarafından yargılanmıştır” dedi.

Başkan İsmail Deli sözlerini, “12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden 43 yıl geçti. Acılar o günkü gibi taze o günkü kadar sıcak. Binlerce ülküdaşımız, yalancı şahitlerle desteklenmiş, mesnetsiz iddialarla tutuklanmış, işkenceler görmüş, zindanlarda tarifi imkânsız çileler çekmişlerdir. Tek sevdaları tam bağımsız Türkiye ve Türk milletinin bekası olan bu gençlik, hapishanelerde akıl almaz işkencelere maruz kalmıştır. Ölümle sınanmış, yağlı urganlarla imtihan edilmişlerdir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş başta olmak üzere 587 ülkücü ‘'MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda'' idam ile yargılanmış, 5 yıl 11 ay 8 gün süren yargılama sürecinde Başbuğumuz Alparslan Türkeş 11 yıl 1 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştır. Türk Milletini sevmekten, Cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıkmaktan başka bir suçları olmayan Yusuf yüzlü fidanlarımız ; Ahmet Kerse, Ali Bülent Orkan, Cengiz Baktemur, Cevdet Karakaş, Fikri Arıkan, Halil Esendağ, İsmet Şahin, Mustafa Pehlivanoğlu, Selçuk Duracık idam edilmişlerdir. Onlar ki  devlet yaşasın diye , idam sehpasına gülerek gitmişlerdir.Onlar idam sehpalarına başlarını koyarken  biz de o sehpalara gül koyduk. Ne devletimize, ne silahlı kuvvetlerimize ne de devletin kurumlarına küsmedik,ihanet etmedik.Şeriatın kestiği parmak acımaz dedik. Onlar dallarımızı budadıkça bizler çınar gibi kök saldık.Suçsuz  ülküdaşlarımızı idam sehpasına çıkaran,işkence eden,  12 Eylülleri,cuntacıları ve emir aldıkları Amerika’yı unutmadık. Andolsun ne sizi nede kahpe 12 Eylülleri unutmayacağız. Başbuğum bu gafillere şöyle haykırıyordu:''Bize yaptıklarınızı gelecek nesiller asla unutmayacak''.O, nesil olarak bizler de diyoruz ki ''Hem bu dünyada hem de Mahkemei Kübra’da davacıyız. İki elimiz yakanızda olacaktır.43 yıldır ne sizi, ne de yaptıklarınızı unutmadık. O gün Hüseyin'ce ihanete karşı çıktık diye ulucanlarda ciğerlerimize tuz bastınız. Sonrada bize 12 Eylülde Kerbela'yı yaşattınız. Unuttuğunuz bir şey vardı bin kez Kerbela'yı yaşatsanız da biz Hüseyin'ce duruşumuzu bozamayacağız” diyerek sürdürdü.

Çorum’da kayıtlı işsiz sayısı açıklandı İşte o rakamlar Çorum’da kayıtlı işsiz sayısı açıklandı İşte o rakamlar

Başkan İsmail Deli, “Unutulmasın ki Tarih bizim Yusuf yüzlülerimizi rahmetle anarken ,sizleri de nefretle anacaktır. Herkes bilsin ki; Ülkücü Hareket, dün zulme, işkenceye boyun eğmedi, tehditlere teslim olmadı.Vatan için  baş verdi, baş eğmedi. Devletin asil evlatları dün olduğu gibi bugün de  Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in izinde, Bilge Liderimiz  Devlet Bahçeli’nin emrinde, Genel Başkanımızın kılavuzluğunda, il Başkanımızın ve il Ocak başkanımızın destekleri ile  yürümeye devam edecektir. Unutmayın'' Küresel  ve yerel oyunlara karşı milli duruşun tarafıyız'' dedi.                                                                                                                                                                                      İsmail Deli son olarak, “Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i, ülkücü şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. ''Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diyerek sözlerini tamamladı.